Internet jest bardzo praktycznym narzędziem mającym bardzo duży potencjał rozrywkowy i nie tylko. W sieci można znaleźć bardzo wiele interesujących gier różnego rodzaju. Wystarczy tylko połączenie z Internetem, a czasami pobranie niewielkiego programu na komputer lub urządzenie mobilne, aby cieszyć się wielogodzinną rozrywką przy swoich ulubionych tytułach. Na rynku gier internetowych dostępnych jest bardzo wiele kategorii, do grona których można zaliczyć między innymi gry strategiczne.

Na czym polegają gry strategiczne on-line?

Jak sama nazwa wskazuje, gry strategiczne mają na celu opracowywanie przez graczy różnych strategii mających na celu wykonanie konkretnych zadań czy też pokonanie innych osób bawiących się on-line. Bardzo często w grach strategicznych konieczne jest rozbudowywanie wiosek, królestw czy też baz. Istotną sprawą jest dbanie o pozyskiwanie niezbędnych surowców, które służą do rozbudowy, stawiania kolejnych budynków czy też tworzenia armii. Poza tym gry strategiczne polegają na wykorzystywaniu różnych wojsk do obrony swoich terytoriów oraz ataków na tereny przeciwników.

Na szczęście na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów gier strategicznych, które osadzone są w różnych realiach. Mamy więc do czynienia z wojnami średniowiecznymi, grami z czasów II Wojny Światowej czy też ze strategiami osadzonymi w futurystycznym świecie znanym z filmów Science-Fiction. Wiele gier strategicznych on-line nastawionych jest na długotrwałą rozgrywkę. Oznacza to, że rozbudowa bazy czy też tworzenie wojsk trwa nawet kilka albo kilkanaście dni. Proces ten można zwykle przyspieszyć wykupując konta premium lub specjalne przyspieszenia za realne pieniądze.

Dla kogo przeznaczone są gry strategiczne on-line?

Jeśli mówimy o internetowych grach strategicznych to warto pamiętać, że tytuły takie przeznaczone są dla osób, które lubią długotrwałe planowanie oraz stopniową realizację różnych celów. Gry takie polegają na zarządzaniu wieloma różnymi jednostkami, a także procesami. Są więc przede wszystkim idealne dla ludzi, którzy posiadają podzielną uwagę i potrafią efektywnie kierować rozbudową, gospodarką oraz sprawami wojskowymi.

Oczywiście w sieci można znaleźć wiele prostych gier strategicznych on-line, które są idealne dla początkujących graczy oraz osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich gier i rozpocząć swoją przygodę w świecie rozgrywek strategicznych. Oprócz tego dostępnych jest mnóstwo tytułów dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy poszukują większych wyzwań.

W większości przypadków, gry strategiczne on-line są darmowe, więc mogą bawić się przy nich osoby, które nie posiadają dużego budżetu. Najczęściej płatne są dodatkowe ulepszenia, opcje premium, itp.

Przykłady najciekawszych gier strategicznych dostępnych w Internecie

Jak już zostało wspomniane wcześniej, w sieci dostępnych jest wiele gier strategicznych on-line. Warto zwrócić uwagę między innymi na przedstawione niżej tytuły:

  • Total Battle – jest to niezwykle ciekawa gra strategiczna łącząca w sobie wiele cech. Zadaniem gracza jest budowa potężnego imperium ekonomicznego i wojskowego. Oprócz tego można brać udział w globalnych turniejach oraz rozwijać swoją postać. Dzięki tak dużej ilości aktywności, gra nie nudzi się szybko.
  • Life is Feudal: Forrest Village – w tej produkcji gracz staje się zarządcą osady, która jest budowana od podstaw. Gra osadzona jest w realiach średniowiecza, a przed zarządcą wioski postawione zostanie zadanie uporania się z wieloma problemami charakterystycznymi dla tej epoki.
  • Wartime – gra strategiczna, w której należy zadbać o solidne zaplecze ekonomiczne oraz o budowę silnej armii potrzebnej do obrony oraz ataków.
  • Wild Terra 2: New Lands – gra strategiczna łącząca w sobie elementy MMORPG oraz sandboxów, które ostatnimi czasy zyskują dużą popularność.
  • Battle for the Galaxy – osadzona w futurystycznym świecie gra zawierająca elementy gier typu „tower defense”, które polegają na budowaniu wież obronnych przy trasie ataku wroga. Gracz musi również dobrze zarządzać strategią obronną i zbudować silną armię.