World of Warplanes

World of Warplanes

World of Warplanes - wojenna gra lotnicza dla każdego! Po spektakularnym sukcesie World of Tanks przyszła pora na rozszerzenie rozgrywki, która ma miejsce w czasie II Wojny Światowej. Tym razem twórcy poszli o krok dalej......

Graj w World of Warplanes

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do World of Warplanes!

World of Warplanes - wojenna gra lotnicza dla każdego!


Po spektakularnym sukcesie World of Tanks przyszła pora na rozszerzenie rozgrywki, która ma miejsce w czasie II Wojny Światowej. Tym razem twórcy poszli o krok dalej i kilkaset metrów wzwyż. Bo kto w młodości nie marzył, aby być pilotem samolotu wojskowego i nosić Aviatory? Bez wątpienia World of Warplanes będzie rozrywką na bardzo długie wieczory i uwierzcie nam na słowo – ciężko będzie się od tego oderwać.

Kto nie chciał przemierzać przestworza szybkimi samolotami i brać udział w pojedynkach? No może na żywo mało kto, ale w grze jest to bardzo często wybierany motyw. Dlatego nie dziwi nas to, że World of Warplanes zdobywa tylu fanów na całym świecie. Niektórzy wręcz sobie żartują, że gra dotyczy latających czołgów, ponieważ fabuła jest bardzo podobna do World of Tanks. Na początku, każdy z nowych graczy ma okazję nie tylko zapoznać się z motywem II Wojny Światowej i nauczyć coś o historii.. Nie tylko tej powszechnej, ale i tej związanej z mechaniką i samolotami.

Trudne początki...

Przed świeżymi graczami czekają ciężkie początki. Jeżeli wcześniej nie mieli do czynienia chociażby z World of Tanks, przyda się samouczek, który jest oferowany na samym początku rozgrywki. Do wyboru na pierwszym poziomie mamy zaledwie 5 samolotów, jednak wrota do nowych modeli otwierają się wraz z kolejnymi levelami. Od razu jesteśmy też rzucani na głęboką wodę – stajemy w starciu między dwoma drużynami – w każdej jest po 15 samolotów. Więc uważaj na pociski, musisz mieć oczy wokół głowy!

Niestety, ale World of Warplanes może zniechęcić graczy, którzy nastawiają się na super maszyny, dostępne już od ręki. Nawet przy piątym poziomie mamy dostęp do kilku japońskich maszyn, które niektórych mogą nie do końca zachwycić. Jednak nie można się zniechęcać. A co my mówimy – i tak się tym nie zniechęcicie, bo gra wciąga jak opętana. Nawet się nie zorientujecie, a już będziecie na wyższych levelach.

Wciągająca rozgrywka.

Gra jak odpowiednik ziemskich bitew – World of Tanks potrafi odciągnąć od życia na długie godziny. Każdy następny level, każdy następny model samolotu, a nawet prototypy zachwycają, ale również rozwijają wyobraźnię i naszą wiedzę o lotnictwie z II Wojny Światowej. Starcia między graczami są bardzo dynamiczne i szybkie, dlatego trzeba być niezwykle czujnym i uważnym. Ważny jest też refleks, który może nas uchronić przed bombardowaniem przeciwnika.

Jednak gra posiada nie tylko liczne zalety, ale znajdą się i tacy, którzy znajdą swoje „ale”. Być może kłopotliwy okaże się problem ze sterowaniem. Pomimo rozbudowanego samouczka nie do końca jesteśmy w stanie opanować samolot i potrzebne są (dosłownie) długie godziny przed sterami, by płynnie przemykać między pociskami. Ponadto mapy mogą nie do końca zachwycać swoją grafiką czy rozbudowaniem, ale jak to się mówi. Nie można mieć wszystkiego i trzeba polubić to, co się ma. Bo wbrew temu co napisaliśmy, ma się naprawdę dużo w World of Warplanes.

Komentarze