World of Tanks

World of Tanks

Wygraj wojnę z kabiny własnego czołgu. World of Tanks to kolejna gra rozgrywająca się w klimacie II Wojny Światowej. Dobra grafika, duża grywalność oraz przede wszystkim możliwość sterowania własną maszyną......

Graj w World of Tanks

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do World of Tanks!

Wygraj wojnę z kabiny własnego czołgu.


World of Tanks to kolejna gra rozgrywająca się w klimacie II Wojny Światowej. Dobra grafika, duża grywalność oraz przede wszystkim możliwość sterowania własną maszyną to czynniki, które wyróżniają to MMO spośród innych.

Gra zaczyna się od prostego szkolenia. W grze naszym pojazdem sterujemy jak w typowych strzelankach: poruszamy się za pomocą klawiszy WSAD, a strzelamy przy użyciu myszy. Jednak, inaczej niż gdy wcielamy się w żołnierza, musimy wziąć poprawkę na małą zwrotność czołgu. Przecież nie będziemy się przesuwać w lewo ani w prawo, hamulce też nie zadziałają natychmiast. Lufa porusza się wolniej niż kursor myszy, a zładowanie pocisku trwa nawet kilka sekund. To wszystko oczywiście utrudnia rozgrywkę, ale sprawia też, że gra staje się prawdziwym wyzwaniem, nawet dla doświadczonych graczy. Dzięki temu gra nie nuży się i wymaga poświęcania jej sporo uwagi.

Zerknij do garażu i wybierz maszynę dla siebie!

Zanim zaczniemy walczyć przeciwko innym graczom, musimy udać się do garażu. Tutaj kupujemy i ulepszamy nasze czołgi, werbujemy załogę i rozwijamy ścieżkę doświadczenia. Możemy wybierać spośród maszyn z różnych części świata – USA, Japonii i Niemiec, ale nie wybieramy żadnej ze stron konfliktu. Może więc okazać się, że w trakcie misji walczymy u boku teoretycznie wrogich nam jednostek.  Ważniejsze od narodowości są typy czołgów, spośród których musimy wybrać te, na które nas stać i które najlepiej odpowiadają naszym upodobaniom. Możemy zdecydować się na lekką jednostkę, idealną do zwiadu albo na potężną, ciężką maszynę o zabójczej sile ognia.

Wkrocz na pole bitwy i wykaż się w walce!

Kiedy już gracz dokona wszystkich tych wyborów, czas reszcie udać się na bitwę. Razem z kilkunastoma innymi graczami będzie grać przeciwko grupie o podobnej liczebności oraz sile ognia. Grafika jest naprawdę dobra, a miejscem działań wojennych są malownicze wioski i miasteczka. Gracz może efektownie rozjeżdżać drzewa i mury, chociaż raczej nie ma szans z budynkiem. Powinien jednak skupić się na walce z przeciwnikiem, bowiem kiedy jego maszyna zostanie zniszczona, nie może się już zregenerować. Na szczęście, jeżeli chcemy zobaczyć koniec rozgrywki, możemy obserwować przebieg walk z czołgów innych graczy.

Sama strzelanina jest bardzo ciekawa. Każdym strzałem nie tylko zabieramy przeciwnikowi punkty życia, ale uszkadzamy go zgodnie z tym, gdzie dokładnie trafił pocisk. Uderzenie w gąsienice zahamuje czołg, strzał prosto w lufę sprawi, że będzie ona wolniej się obracać. Tylko przez chwilę, ponieważ nasza doświadczona załoga szybko naprawi pojawiające się usterki. Gra jest w polskiej wersji językowej, a lektor informuje nas o przebiegu walk i uszkodzeniach czołgu.

Możliwość kierowania pojedynczym czołgiem niczym postacią z FPP,  łatwość kontaktu z innymi graczami, a przede wszystkim wspólna rozgrywka to najważniejszy atut gry. Kierowanie czołgu wymaga wprawy, a zajmowanie coraz wyższych wyników nakazuje ciągle rozwijać pojazd i jego załogę. To wszystko w połączeniu z przyjemną i klimatyczną grafiką każe ocenić grę bardzo wysoko.

Komentarze