Wargame 1942

Wargame 1942

WarGame 1942 – w świecie II Wojny Światowej. Wojenna gra przeglądarkowa, w której gracz buduje swoje miasto on-line, werbuje żołnierzy i tworzy jednostki bojowe, by później wziąć udział w najróżnijeszych misjach......

Graj w Wargame 1942

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do Wargame 1942!

WarGame 1942 – w świecie II Wojny Światowej.


Wojenna gra przeglądarkowa, w której gracz buduje swoje miasto on-line, werbuje żołnierzy i tworzy jednostki bojowe, by później wziąć udział w najróżnijeszych misjach bojowych.

Po tygodniu niezbyt emocjonującej rozgrywki nie udało mi się jednak przeprowadzić ani jednej bitwy. Być może WarGame 1942 to po prostu gra dla cierpliwych, ale powinny istnieć jakieś granice. Jestem w stanie zrozumieć, że zanim przystąpię do ataku na wrogie kwatery, muszę zatroszczyć się o to, by mieć środki na prowadzenie wojny. Pytanie tylko: dlaczego to trwa tak długo?

To, że zbudowanie ważnego, strategicznego budynku, trwa kilka godzin nie jest niczym niezwykłym w przypadku gier przeglądarkowych. Niemniej jednak, w zdecydowanej większości gier budowanie pierwszych budowli trwa nie więcej niż kilka minut. Chodzi o to, by gracz – póki jest jeszcze pełen zapału – nie zniechęcił się do gry ani nie znudził nią zbyt szybko. Na wielogodzinne projekty przyjdzie pora później, gdy będzie skupiać się na innych kwestiach: handlu, atakach, rozmowach z innymi graczami.

Niestety, twórcy WarGame nie wzięli tego pod uwagę. Praktycznie od samego początku gry czas wykonania poszczególnych misji waha się od dwóch do nawet pięciu godzin. W praktyce oznacza to, że nawet przy największych chęciach nie wykonamy dziennie więcej niż dwa, trzy zadania.

Chyba że kupimy specjalne diamenty, które pozwalają nam na przyspieszenie budowy i innych czynności. Za nie oczywiście musimy zapłacić prawdziwymi złotówkami i może dlatego gra została skonstruowana właśnie w ten sposób. Z drugiej strony, ciężko mi sobie wyobrazić, aby ktoś inwestował w grę, której nie może zbytnio przetestować.

Pewnym urozmaiceniem rozgrywki jest możliwość wygodnego przełączania się pomiędzy światami – różnymi operacjami. Dzięki temu gracz może równocześnie rozwijać kilka miast i gra aż tak mu się nie nuży. Z drugiej strony, każde miasto wygląda tak samo, a nowe budynki można stawiać wyłącznie w zaplanowanych wcześniej miejscach. Innymi słowy: na ilu światach byśmy nie grali, każda plansza i tak będzie wyglądać identycznie.

Kiedy już zbudujemy swoje realistyczne, wojenne miasteczko z fabrykami, kopalniami i domami, i z rekrutujemy żołnierzy, możemy wreszcie zacząć walczyć. Dostępne jednostki odzwierciedlają te, które rzeczywiście walczyły na frontach światowego konfliktu, co pobudza wyobraźnię i jest gratką dla hobbystów.

W starciach między graczami ci, którzy grają za darmo, raczej nie mają większych szans z posiadaczami płatnych kont Premium. Dlatego warto angażować się w silne sojusze – to może zdecydowanie poprawić nasze wyniki.

WarGame w myśl twórców zapewne miała być wciągającą grą strategiczną dla fanów największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Niestety, całość wyszła szara, nudna i mało wciągająca. Gra darmowa jest tylko w teorii, ponieważ bez wykupywania diamencików rozgrywa dłuży się niemiłosierni. Nie ma tutaj niczego odkrywczego, co sprawiałoby, aby wybrać tą grę spośród innych. 

Komentarze