War Thunder

War Thunder

War Thunder - wojenna gra, w której zasiądziesz za sterami samolotu bojowego! Jeżeli znudziła Ci się już gra w World of Tanks, warto zainstalować sobie War Thunder i zamiast czołgiem wygrywać bitwy samolotem. Gra jest......

Graj w War Thunder

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do War Thunder!

War Thunder - wojenna gra, w której zasiądziesz za sterami samolotu bojowego!


Jeżeli znudziła Ci się już gra w World of Tanks, warto zainstalować sobie War Thunder i zamiast czołgiem wygrywać bitwy samolotem. Gra jest darmowa, prosta – jeżeli chodzi o zasady i oferuje kilka trybów rozgrywki.

Lecisz prosto szybciej lub wolniej, skręcasz w prawo i w lewo, strzelasz - to w zasadzie wszystkie czynności, które trzeba opanować na początku War Thunder. I chociaż brzmi to niezwykle prosto, potrzeba wielu godzin gry, by zyskać nieco wprawy. Zamiast przydługich samouczków latanie z innymi graczami - i o to chodzi. Ci z lękiem wysokości zamiast samolotów mogą wybrać także czołgi, ale nie oszukujmy się - samoloty to najciekawsza część gry.

Tryb rozgrywek.
 
Do wyboru są trzy tryby misji. Jednym z nich jest tryb Arcade, gdzie należy wykonać wyznaczony z góry cel - np. zniszczyć pojazdy wroga. Ty i inni gracze-piloci z Twojej drużyny musicie wykonać zadanie jednocześnie nie dając zestrzelić się samemu i uważając na samoloty przeciwnika. Liczy się nie tylko wykonanie zadania, ale również liczba zestrzelonych maszyn wroga. Sterowanie jest uproszczone, a bitwy są wymyślone.

W trybie realistycznym wcielamy się w pilotów, którzy walczyli w bitwach znanych z kart historii. Nie możemy wybrać już dowolnego samolotu, ale musimy zdecydować się na maszynę jednej ze stron. Musimy także uważać, by nie zabrakło nam paliwa podczas misji, a zbyt duże przeciążenia mogą oderwać nam skrzydło. Tryb symulatora jest dość podobny, w tym wypadku obserwujemy bitwę jedynie z kokpitu i konieczne jest obserwowanie kontrolek. Tutaj jesteśmy pozbawieni możliwości oglądania rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby.

Taka ilość trybów sprawia, że każdy gracz z łatwością znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest fanem zręcznościówek czy symulatorów lotów. Do gry wystarczy mysz i klawiatura, ale można podłączyć także joystick.

Rozwój drużyny.

Obojętnie, czy udało nam się wygrać w danej bitwie, po każdej misji zdobywamy doświadczenie, które możemy przeznaczyć na rozwój naszej załogi i samej maszyny. Tych zresztą w hangarze możemy mieć kilka, jednak w każdą trzeba inwestować. Oczywiście, szybciej awansujemy jeżeli zgodzimy się na mikropłatności, ale jest to element, z którymi gracze darmowych gier on-line dawno już się pogodzili.

Gra jest bardzo grywalna, co zawdzięcza swojej prostocie, a świetna grafika pozwala zapomnieć o mozolnym ściąganiu gigabajtów gry na dysk. Rozwój jest dość skomplikowany, ale pozwala graczom na indywidualizację rozgrywki, czyli każdy lata tak, jak lubi, i tym, czym lubi. Ci, którzy wolą szybkie maszyny o mniejszej sile ognia mogą brać na siebie inne zadanie podczas misji, niż ci, którzy zrezygnowali z szybkości na rzecz uzbrojenia.

Możliwość uczestnictwa w prawdziwych starciach to nie tylko niezwykle emocjonująca rozrywka, ale również świetna lekcja historii - do polecenia każdemu maturzyście. Od niedawna w grze można sterować także czołgami, a spora rzesza graczy preferuje War Thunder od np. World of Tanks. Teraz fani czekają na kolejne nowości - może moglibyśmy sterować okrętem podwodnym?

Komentarze