The Pride of Taern

The Pride of Taern

Mroczny, skąpany w krwi, bólu i cierpieniu świat czeka na prawdziwego bohatera! Kolejna z tysiąca gier MMORPG na rynku internetowym, jednak pierwsza, z której my – Polacy możemy być dumni. The Pride of Taern to twór......

Graj w The Pride of Taern

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do The Pride of Taern!

Mroczny, skąpany w krwi, bólu i cierpieniu świat czeka na prawdziwego bohatera!


Kolejna z tysiąca gier MMORPG na rynku internetowym, jednak pierwsza, z której my – Polacy możemy być dumni. The Pride of Taern to twór wrocławskiego studia Whitemoon, która była udoskonalana przez 5 lat – efekt? Zdumiewający i nie mówimy tak tylko dlatego, że to nasze, a nasze musi być dobre. Taern zbiera pozytywne recenzje wśród internautów i nie bez powodu są one słuszne!

Rozpoczynając grę, możemy wybrać jedną z siedmiu klas postaci – możemy zostać barbarzyńcą, sheedem, rycerzem, łucznikiem, druidem, magiem ognia czy mistrzem VooDoo. Wybór odpowiedniej postaci determinuje również strategię, jaką obieramy podczas następnej walki o punkty i kolejne poziomy. The Pride of Taern – czyli gra wrocławskiego studia Whitemoon to innowacyjny i bardzo rozwinięty system, który powoduje, że mamy wrażenie, że gra powstała w najlepszych studiach na świecie.

Jak bywa w tego typu grach, wybierając postać, możemy ją lekko modyfikować, Taern umożliwia nam duże modyfikacje, nie umywając się przy tym do konkurentów. Następnie wchodzimy w magiczny świat – do Królestwa Taern, które zostało zaatakowane przez wrogie Cesarstwo Utor. Grafika i otoczka w grze przypomina nam książki, chociażby Sapkowskiego – więc jak sami widzicie, wszystko pozostaje w „rodzinie”. Dużą różnicą w zabawie są bardzo mocno rozbudowane opcje dialogowe, które tworzą pewną całość. Ponadto, na samym wejściu do gry mamy przed oczami historię królestwa, które jest zrealizowane na niezwykle wysokim poziomie.

Jak grać, by zyskać cenne doświadczenie i sławę?

W The Pride of Taern mamy 4 czynniki, o które musimy dbać, ale to nie wszystko. Mamy wskaźnik żywotności, many i kondycji. Nic nie może zostać zaniedbane, bo to właśnie te wyniki pozwolą na przechodzenie do kolejnych lokacji. Może nie są one zbyt obszerne, ale każda jest dopracowana do najdrobniejszego szczegółu, a to chyba świadczy o gruntownym podejściu do sprawy. Wykonujemy kolejne misje, a jest ich niemało. Mamy główne, które prowadzą całą rozgrywkę do przodu, ale i poboczne, które mogą zapewnić dodatkowe umiejętności. Podobnie, jak już wspominaliśmy – walka jest bardzo rozwinięta. Mamy możliwość przetestowania aż 3 sposobów na obronę oraz kilka bardzo zręcznych ataków – walka wręcz, z dystansu, magia.. Od wyboru do koloru!

By podsumować grę, powinniśmy zacząć od przyjemnej grafiki, która jest dopracowana. W końcu 5 lat doskonalenia gry nie mogło pójść w las. Muzyka, która odgrywa tutaj również kluczową rolę jest miła dla ucha i pozwala się zrelaksować, gdy wykonujemy trudniejsze misje. Whitemoon zadbał też o czytelne statystyki, by wiedzieć co jeszcze trzeba udoskonalić w swojej postaci.

Jak w każdej tego typu grze, dostępne są opcje „premium” – taką walutą jest tutaj platyna. Można nią zakupić nie tylko eliksiry, ale i życie i inne czynniki, które odgrywają kluczową rolę. Pomimo, że lokacje mogą pozostawić wiele do życzenia (gdy porównujemy grę do innych, konkurencyjnych), to i tak możemy być pod ogromnym wrażeniem precyzji i pomysłu, który pochodzi prosto od naszych inżynierów! The Pride of Taern łączy wszystko co najlepsze – prozę Sapkowskiego z ciekawymi misjami, rozbudowaną historią, a także dopracowanym projektem.

Komentarze