Rail Nation

Rail Nation

Zbuduj nowoczesną, prężnie rozwijającą się firmę kolejową i zawalcz o dominację na torach! Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by zarządzać własną linię kolejową, to masz szansę. Rail Nation to interesująca......

Graj w Rail Nation

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do Rail Nation!

Zbuduj nowoczesną, prężnie rozwijającą się firmę kolejową i zawalcz o dominację na torach!


Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by zarządzać własną linię kolejową, to masz szansę. Rail Nation to interesująca ekonomiczna MMO, która prowadzi gracza przez historię rozwoju kolei. Ciekawa rozgrywka i żyłka konkurencji sprawia, że gra wciąga na godziny.

Rail Nation to gra przeglądarkowa, w którą zagramy bez konieczności ściągania czegokolwiek. To gra strategiczna, w której może wygrać tylko jedno miasto. Rozgrywka dzieli się na sześć er, z których każda trwa 14 dni. W tym czasie gracze miasta muszą przewozić odpowiednie surowce, by ich miasto mogło się rozwijać. Ta frakcja, która zdobywa więcej punktów, wygrywa erę.

W czasie rozgrywki kolej znacznie się rozwinie, a coraz bardziej skomplikowana sieć połączeń sprawi, że handel stanie się bardziej opłacalny, ale również bardziej wymagający. Dzięki temu nie wystarczy raz, na początku gry, ustawić sieci połączeń. Trzeba ciągle nadzorować, czy odpowiednia ilość towarów trafia do miasta i czy połączenia są nadal opłacalne. Oczywiście, możemy grę pozostawić na dzień czy dwa bez opieki, a towary będą nadal przewożone, a my – będziemy zarabiać pieniądze. Co więcej, trzeba inwestować także w badania nad nowymi typami kolei. Po ostatniej erze rozpoczyna się runda finałowa, w której dziesięć najbardziej rozwiniętych miast walczy ze sobą o dominację.

Grafika jest przyjemna, a poruszające się po statycznej planszy kolorowe lokomotywy sprawiają wiele frajdy dzięki temu widać też, jak wiele czasu dany pociąg potrzebuje na wykonanie swojej trasy oraz jakie towary przewozi.

Rozgrywka w pojedynkę lub z innymi.

Gracz może grać solo lub łączyć się z innymi graczami w stowarzyszenia. Co ciekawe, różne stowarzyszenia w jednym mieście nie grają przeciwko sobie, ale wspólnie budują lepszą przyszłość miasta. Tylko w ten sposób mogą bowiem dostać się do rundy finałowej. Niestety, wielu graczy w ferworze walki zapomina, że Rail Nation to tylko zabawa.

Samouczek prowadzi gracza za rękę na początkowych etapach gry: właściwie, podpowiedzi jest nawet zbyt dużo i sprowadza to rolę gracza jedynie do bezmyślnego klikania na podświetlone pola. Gracz nie może też postępować wbrew samouczkowi. Gdy przyjdzie mu później grać samodzielnie, może mieć z tym na początku kłopoty. Na szczęście menu jest stosunkowo proste, a wygodny czat z innymi graczami umożliwia zapytanie o cokolwiek w dowolnym momencie gry.

Opcje dodatkowe.

Gra jest darmowa, ale oczywiście istnieje możliwość dokupienia specjalnej waluty za pomocą mikropłatności. Nie jest to jednak uciążliwe ani konieczne, chociaż z drugiej strony łatwo wyobrazić sobie, że gracze, którzy grają za darmo, nie mają większych szans z tymi, którzy kupują dodatkowe udoskonalenia i niedostępne normalnie lokomotywy.

Każdy gracz, który dołączy do gry z opóźnieniem dostaje kilka dodatkowych punktów, by mieć szansę z tymi, którzy grają już od kilku dni. Może też dowolnie wybrać stronę po której gra oraz miasto, wokół którego skupi swoją działalność. Aby gra nie nużyła się, co jakiś czas organizowane są dodatkowe konkursy, które umożliwiają zdobycie dodatkowej gotówki i punktów honoru, tak ważnego w tym świecie kolei.

Komentarze