Imperia Online

Imperia Online

Imperia Online - stwórz własne imperium! Imperia Online to gra strategiczna, w której gracz rozwija własne imperium. Jedynie dbając o równomierny rozwój gospodarczy i wojskowy ma szansę stać się regionalną potęgą......

Graj w Imperia Online

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do Imperia Online!

Imperia Online - stwórz własne imperium!


Imperia Online to gra strategiczna, w której gracz rozwija własne imperium. Jedynie dbając o równomierny rozwój gospodarczy i wojskowy ma szansę stać się regionalną potęgą i wygrać w świetnie dopracowanej, wielowątkowej i wymagającej rozgrywce!


W Imperia Online rozpoczynamy od jednej niewielkiej osady, w której produkuje się drewno, kamień i rudę, a także jedzenie. To od gracza zależy, jak dokładnie rozwinie się dalej i czy zapewni swoim ludziom najlepsze do życia miejsce na świecie. Ma na to ograniczony czas: w zależności od serwera, który wybierzemy, cała rozgrywka trwa 12, 8 lub 4 miesiące, a wygrywa ten, którego sojusz w tym czasie zdobył najwięcej punktów. Z pewnością jest to miła odskocznia od gier, w których gracz rozwija się w nieskończoność, nudząc się w końcu grą.

Gracz nie stawia budynków sam w swojej niewielkiej osadzie. Pojawiają się one samoistnie po kliknięciu odpowiedniego rozkazu. W ten sposób może i panuje porządek na planszy, z drugiej strony nie pozwala na rozwijanie się zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Grafika jest prosta i przyjemna, podobnie jak muzyka, która cichnie, gdy wybierze się inną kartę przeglądarki. Pomysłowy szczegół.

Armia to nie wszystko.

By rozwijać się, trzeba zdobywać nowe tereny – atakując miasta należące do komputera lub innych graczy. Jednak silna armia to nie wszystko. Żeby wiedzieć, czy nasze siły są wystarczająco silne do oblężenia wrogiej twierdzy, najpierw musimy wysłać tam szpiega. Żeby sami nie stać się ofiarami, musimy rozwijać nasz kontrwywiad. Potrzebujemy więc rozwoju nauki i technologii. A to jeszcze nie wszystko.

Nasze państwo nie mogłoby się rozwijać bez silnej rodziny królewskiej. Jak przystało na dawne czasy, zajęciem króla i jego potomków jest dowodzenie w bitwie i zawiadywanie koloniami, podczas gdy królowa przede wszystkim ma rodzić dzieci. Te zaś można wydać za kogoś z dworu lub miasta albo wysłać daną osobę do innego gracza z ofertą ślubu. W ten sposób zawiązuje się przymierze, które – jak to w prawdziwym życiu bywa – można jednak zerwać w dowolnej chwili, ryzykując jednak utratę honoru. Członkowie rodziny królewskiej ponadto dorastają i starzeją się, sojusz może więc też skończyć się z przyczyn naturalnych.

Gra rozwija się powoli i jest idealna do tego, by zaglądać do niej od czasu do czasu, a w wolnych chwilach pozwolić ludności na zbieranie surowców i świętowanie. Gracz ma możliwość rozwoju zgodnie z własnymi upodobaniami – może postawić na silną armię lub sieć powiązań z innymi graczami. Każdy ma też możliwość grania na kilku światach jednocześnie, może więc wybrać rozgrywkę długą (12 miesięcy), średnią (8 miesięcy) i błyskawiczną (4 miesiące) i porównać różnice w budowaniu imperium w różnym czasie.

Komentarze