Ghost Recon Phantoms

Ghost Recon Phantoms

Wieloosobowa strzelanka, ze świetnie wyszkolonymi żołnierzami z oddziałów specjalnych! W Ghost Recon gracz wciela się w członka doborowej jednostki specjalnej. W świecie z niedalekiej przyszłości ważna jest technologia,......

Graj w Ghost Recon Phantoms

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do Ghost Recon Phantoms!

Wieloosobowa strzelanka, ze świetnie wyszkolonymi żołnierzami z oddziałów specjalnych!


W Ghost Recon gracz wciela się w członka doborowej jednostki specjalnej. W świecie z niedalekiej przyszłości ważna jest technologia, ale najważniejsze umiejętności na polu walki. Tylko dzięki nim i współpracy wszystkich graczy można pokonać wrogów.

Grafika gry jest naprawdę dobra, może nawet za dobra? Serwery wyraźnie nie potrafią sobie poradzić, a ściągnięcie gry czy logowanie może skutecznie odebrać ochotę do grania. Dość niedawno gracze przez dwa tygodnie nie mogli zalogować się do GRO, nie wiedząc, czy będą mogli korzystać z ulepszeń wykupionych za pomocą mikropłatności.

Kiedy wreszcie uda nam się zalogować do gry po raz pierwszy, od razu jesteśmy rzucani w wir walki. I to dosłownie - nie ma tutaj żadnego samouczka, a bardzo krótki przewodnik ogranicza się do pokazania trzech klas postaci i pobieżnego opisania ich funkcji. Assault to brutalna siła, specjalista może korzystać z różnych zabawek technologicznych, a Recon dokonuje zwiadu. Każdy z nich ma do wyboru dwa typy broni i sporo różnych upgrade`ów. Co ciekawe, można wybierać inną klasę postaci przed każdą misją, na czym zyskuje różnorodność rozgrywki. Po każdej walce gracz otrzymuje punkty doświadczenia oraz coraz lepszą broń.

Nie ma tu misji solo - wszystkie rozgrywamy z innymi graczami o podobnej randze. Dwie drużyny mają za zadanie nie tylko wzajemnie się powybijać, ale zdobyć i utrzymać kolejne pozycje, a z czasem wykonywać kolejne, bardziej skomplikowane zadania. Gracz ląduje w jednej z przypadkowych lokalizacji, idealnych do tego, by chować się przed wrogami i zastawiać na niego zasadzki. Z czasem, kiedy każdy z graczy rozwija swoją postać, drużyna staje się coraz bardziej wyspecjalizowana. Jeżeli nie mamy ochoty za każdym razem grać z kimś innym, to możemy zapisać się do któregoś z klanów i walczyć w stałej ekipie.

Na plus gry trzeba zaliczyć wysoką grywalność oraz dobrą grafikę i nietuzinkowe lokacje. Standardowe jest natomiast sterowanie: gracz porusza się za pomocą klawiszy WSAD, a strzela myszką. Może też schylać się i czołgać, chować za barierami jak ściany czy przewrócone auta oraz przeskakiwać przez przeszkody. Do jego dyspozycji są też różne urządzenia - np. tarcza, dzięki której można be trudu powalić przeciwnika, czy skaner, który potrafi wykryć nawet najlepiej zakamuflowanych.

Na minus: brak jakiegokolwiek samouczka, który pozwoliłby na zgranie się z danym typem postaci czy chociażby pokazał, ile czasu zajmuje opróżnienie i przeładowanie magazynka. Dopiero kiedy próbujemy zakupić broń, możemy skorzystać ze strzelnicy i wreszcie na spokojnie przetestować różne rodzaje broni oraz wszystkie jej właściwości. Nie sposób odnieść wrażenia, że podczas pierwszych misji nowicjusze często równie ochoczo oddają strzały do przeciwników, jak i członków własnej drużyny - na szczęście, nie robiąc im tym krzywdy.

Komentarze