Drakensang Online

Drakensang Online

Zostań bohaterem w mrocznym świecie fantasy i zmierz się z bezwzględnymi siłami ciemności! Drakensang to gra online, w której gracz wciela się w jedną z czterech fantastycznych postaci. Zależnie od wyboru, swoich......

Graj w Drakensang Online

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do Drakensang Online!

Zostań bohaterem w mrocznym świecie fantasy i zmierz się z bezwzględnymi siłami ciemności!


Drakensang to gra online, w której gracz wciela się w jedną z czterech fantastycznych postaci. Zależnie od wyboru, swoich wrogów będzie zabijać (a raczej zaklikać na śmierć) za pomocą miecza, łuku, zaklęć, a nawet broni parowej.

Gra to standardowe fantasy bohaterskie – w przerwach od ratowania świata przed starożytnym złem, gracz podejmuje małe misje i pomaga rolnikom w pokonaniu gnomów i innych potworów, które nawiedziły spokojne dotąd rejony. Już w kilku pierwszych minutach gry mierzymy się ze smokami, żywymi trupami i gnomami – a to dopiero skromny początek. W tym bogato zaludnionym świecie spotykamy zresztą nie tylko potwory, ale również kupców, nauczycieli i pokrzywdzonych, którzy chętnie zlecą nam dodatkowe misje. Oraz, oczywiście, innych graczy, z którym możemy łączyć siły w walce o dobro.

Łatwo, szybko i przyjemnie.

Pierwszy plus to naprawdę szybkie wejście do gry. Po kilku sekundach instalacji i wyborze postaci, gracz natychmiast wchodzi do gry. Nie ma żadnego czasu na naukę – oto święte miejsce zostało zaatakowane i trzeba je obronić. Nikt nie uczy cię posługiwania się bronią – po prostu klikasz na mapę, by przemieścić się i następnie za pomocą prawego lub lewego przycisku myszy uśmiercasz przeciwników, którzy zazwyczaj pojawiają się całymi chmarami. Gra jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze – nie trzeba poświęcić wiele uwagi, by rozwijać swoją postać. Wystarczy wykonywać zlecane nam misje.

Sama gra jest bardzo prosta – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Krótkie opisy zadań skupiają się na ich sednie, a nie historii całego świata. Znacznym plusem gry jest to, że istnieje wersja polskojęzyczna. Bardzo wygodna w użyciu jest mapa – półprzezroczysta i pojawiająca się po lewej stronie ekranu. Za jej pomocą można łatwo zlokalizować oczekujące na nas zadania. Równie wygodne i nieskomplikowane jest korzystanie ze sklepów czy własnego wyposażenia.

Żeby rozgrywka nie znudziła się graczowi zbyt szybko, może on przemierzać świat pełen zróżnicowanych regionów, a nawet odwiedzić mityczną Atlantydę. Ponadto, twórcy gry zapowiadają, że w przyszłości powstaną kolejne warte odwiedzenia krainy. Gra więc nadal się rozwija, możemy więc liczyć na dodatkowe godziny rozrywki.

Zaklikaj ich na śmierć.

Gra sterowana jest przy użyciu myszki, a walka wielokrotnie sprowadza się do szybkiego klikania lewym bądź prawym przyciskiem myszy zgodnie z zasadą – im więcej kliknięć na sekundę, tym więcej zabitych wrogów. Ten dość chaotyczny sposób rozgrywki sprawia, że ciężko mówić tutaj o jakiejkolwiek strategii, co po pewnym czasie może okazać się po prostu nudne.

Z drugiej strony, ta nie wymagająca większego skupienia gra dostarcza sporo rozrywki. Jako bohater pozytywny mamy satysfakcję z zabijania prostych do pokonania przeciwników. Gra jest idealna, by odprężyć się przy niej na dwadzieścia minut, ale potrafi też wciągnąć na długie godziny.

Komentarze