Anno Online

Anno Online

Wielokrotnie nagradza seria Anno, zakotwiczona w przeglądarce.Anno Online to kolejna gra stworzona przez Ubisoft (znana między innymi z Settlers Online). Rozgrywka na pierwszy rzut oka nie różni się niczym nowym od innych......

Graj w Anno Online

Ważne: Polub nas na Facebooku, aby otrzymywać kody bonusowe do Anno Online!

Wielokrotnie nagradza seria Anno, zakotwiczona w przeglądarce.

Anno Online to kolejna gra stworzona przez Ubisoft (znana między innymi z Settlers Online). Rozgrywka na pierwszy rzut oka nie różni się niczym nowym od innych propozycji dostępnych w sieci. Kolejna gra strategiczna, w której naszym głównym zadaniem jest rozwijanie osady i podnoszenie swoich wyników. Jednak wchodząc w świat Anno Online, szybko z niego nie wyjdziesz..

Nie od razu Rzym zbudowano..

Logując się do rozgrywki, wcielamy się w rolę zarządcy osady. Musimy odkryć nową wyspę, upewnić się, że będzie ona atrakcyjna dla mieszkańców. Na początku możemy wykonać dużo prostych zadań, które wprowadzają w grę, pozwalają oswoić się z zasadami. Dla tych, którzy do tej pory nie wybierali strategicznych rozgrywek, Anno Online może być nieco skomplikowane, ale i dla takich użytkowników Ubisoft wychodzi z pomocną dłonią. Do dyspozycji oddaje samouczek, który pozwala nam wyrobić dobre nawyki.

Wracając jednak do gry – obierając odpowiednią strategię ekonomiczną, musimy dostosować osadę – wybudować budynki mieszkalne, chatę dla rzemieślników – drwala i rybaka, magazyn, skład surowców czy targowisko, które powinno znajdować się w pobliżu chatek. To właśnie te elementy przekonają do osiedlenia się w naszej wiosce. Na początku zabawy, opcje nie powalają na kolana, jednak z nowymi misjami otwierają się przed nami drzwi do nowych, lepszych możliwości.

Zarządzaj, ale i pamiętaj o rynku

W grze istotnym elementem jest dobre zarządzanie. Nowo powstała osada będzie się chciała rozwijać, poznawać nowe tereny. Wykorzystaj do tego jeden z trzech statków, w ten sposób będziesz odkrywać mapę, stworzysz kolonię, rozwiniesz handel. Twórcy poszli na rękę graczom nie ustalając cen za surowce. Jednak uważaj z wystawianiem oferty – bo niewidzialna ręka rynku, o której zapewne słyszałeś na zajęciach z ekonomii w końcu i Ciebie dotknie.

W Anno Online będziesz mógł zmierzyć się z różnymi problemami swoich mieszkańców – od organizacji i zachowania ładu w osadzie, po wiarę i poczucie wspólnoty. Będziesz świadkiem rozwijania się klas społecznych – mieszczaństwa, kupców, a także bogaczy.

A gdzie emocje?

Anno Online to gra, która skutecznie zajmie nam dużo czasu. Twórcy zadbali, aby zbyt szybko nie otwierały się nowe funkcjonalności. Na wszystko przychodzi czas. Jednak w pewnym momencie gracze żądni emocji mogą odczuć.. znużenie. Jedyne co się liczy to statystyki, które są bardzo szczegółowe oraz miejsce w rankingu. Można co prawda rywalizować z innymi graczami czy swoimi znajomymi. Ale sukces jest oparty głównie na umyśle, analitycznym myśleniu i strategii, jaką obierze się na początku rozgrywki.

W grze należałoby pochwalić stronę techniczną. Audiowizualne elementy są na naprawdę wysokim poziomie, jak na grę przeglądarkową. Przybliżając lub oddalając obraz mamy cały czas przed oczami bardzo dobrą grafikę. Przy handlu wymiennym towarzyszy nam odprężająca muzyka. Można by powiedzieć, że twórcy chcieli wprowadzić Anno Online na nieco wyższy poziom, niż ten który jest widoczny w sieci. Bez wątpienia gra mogłaby być sprzedawana w pudełku na sklepowych półkach. Zarówno zadania jak i pomysłowość na rozwijanie osady jest godna pochwały i nawet kiedy stwierdzimy w duchu, że Anno Online nieco przynudza, wprowadza nowy element, który na nowo rozpala naszą ciekawość.

Komentarze